Aktuality - co se bude dít v knihovně

Ve středu 27. prosince 2023 bude zavřeno!
Přejeme všem našim čtenářům a návštěvníkům krásné vánoční svátky, pohodu a dobrou náladu, a v roce 2024 především zdraví, hodné lidi kolem Vás a spoustu dobrých knih k přečtení.

Reportáž v výstavy betlémů: Napajedla - Vysílání NTV cable 23.12.2022 - YouTube

Zde si můžete prohlédnout krátké video o naší knihovně, natočené  v letošním roce 2022, u příležitosti 20 let fungování  Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně jako krajské knihovny:
  20 let KKFBZ - Zastavení v Obecní knihovně Oldřichovice - YouTube

Od července 2022 máme nový výměnný soubor se 40 audioknihami a 7 knihami Kouzelného čtení s Albi tužkou.

Pro školáky a jejich rodiče:

Potřebujete-li obalit učebnice, přineste je do naší knihovny  nebo na obecní úřad, přiložte lístek s kontaktem na Vás(email, nebo telefon) a uveďte počet učebnic. Učebnice Vám obalíme do pevného obalu z PE za 15Kč/kus.

Kouzelné čtení s Albi tužkou v knihovně. Knihy si můžete vypůjčit domů, tužku vyzkoušet v knihovně, domů ji zapůjčit nelze.

Meziknihovní výpůjční služby - můžeme pro Vás půjčit knihu z Knihovny Boženy Benešové Napajedla nebo Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně. Tzn. že chcete-li si přečíst knihu, kterou v naší knihovně nemáme, ale mají ji tyto dvě knihovny - kontaktujte nás, výpůjčku pro Vás zařídíme, knihu dovezeme a bude pro Vás připravena v naší knihovně. Služba je zdarma.

Pro všechny obyvatele Oldřichovic je v knihovně k dispozici počítač s volně dostupným internetem.

V rámci výměnných souborů máme z Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně zapůjčeny knihy, audioknihy a Kouzelné čtení od Albi.

Zajímá-li Vás, jaké akce pořádala knihovna (za významné podpory a pomoci OU, SDH,ČČK a přátelsky nám nakloněných občanů Oldřichovic) v letech 2014 - 2019, můžete se podívat na fotografie zde: https://vicenici.rajce.idnes.cz/

Ve středu 9.11.2016 proběhl v Krajské knihovně Františka Bartoše ve Zlíně odborný Seminář pro knihovníky okresu Zlín .

Na něm paní knihovnice Radmila Viceníková představila naši obec a knihovnu.

Zde se můžete podívat na její prezentaci: https://www.kfbz.cz/sites/default/files/souboryredakce/prezentace_knihovny_oldrichovice_pdf.pdf

Nepřehlédněte zajímavé odkazy

V sekci Zajímavé odkazy najdete přesně to, co slibuje její název. Vybrali jsme užitečné rádce pro výběr skvělé knihy přesně pro Vás „na míru“! Uspokojí ty, co hledají tip na něco čtivého (například napínavou detektivku), i ty pátrající po netradičních formátech (například mluvené slovo pro nekonečné žehlení).

Doporučte naší knihovně

Máte tip na dobrou knihu, kterou v knihovně nemáme a podle Vás by jsme mít měli? Popř. chtěli by jste, aby knihovna uspořádala nějakou novou akci? Neváhejte a řekněte nám to - buď přímo v knihovně, nebo napište email, popř. nám nechejte vzkaz v kanceláři OU. Bude-li to v našich silách, rádi Vám vyhovíme.