Aktuality - co se bude dít v knihovně

ČTENÍ PRO DĚTI :

V pátek 19.10.2018  od 17 hod. , tentokrát  i s výtvarnou dílničkou. Budeme vyrábět svítící světlušky z PET láhví (příprava na lampionový průvod). Chcete-li se zúčastnit a vyrobit si světlušku, přijďte a doneste si s sebou 10Kč a 0,5l PET láhev (ta není podmínkou, nějaké máme v zásobě).

LAMPIONOVÝ PRŮVOD A VÝSTAVA DÝŇOVÝCH STRAŠIDEL:

Sejdeme se v pátek 26.10.2018 . u Obecního úřadu. Strašidla doneste ke kulturnímu domu, zde budou vystavena! Průvod obcí začíná v 18:00hod. končí u Klubu seniorů. Tam bude pro dospělé připraveno malé občerstvení a v Pastelce bude pro děti nachystám krátký program s dobrotami.  Nezapomeňte na světlušku nebo lampion a reflexní prvky!

Nová služba pro školáky:

Potřebujete-li obalit učebnice, nabízíme Vám naše služby. Přineste učebnice do knihovny (provozní doba od září každou středu 17:00 - 19:00hod.) nebo na obecní úřad, přiložte seznam učebnic a kontakt (email, telefon) na Vás. Učebnice Vám obalíme do obalu z PE za 10Kč/kus.

ČTENÍ PRO DĚTI : ve školním roce 2017/2018 už čtení pro děti skončilo. Číst začneme zase až v říjnu 2018.

Začínáme číst vždy od 17:00hod. Program trvá přibližně jednu hodinu. Čtení je určeno dětem předškolního věku (vhodný doprovod dospělé osoby) a dětem na prvním stupni ZŠ. Pro děti je připraveno krátké čtení, kreslení, vyrábění, mohou si v knihovně půjčit hračky, zahrát hry a prohlédnout si všechny knihy, které v knihovně máme :-).

Meziknihovní výpůjční služby - můžeme pro Vás půjčit knihu z Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně. Tzn. že chcete-li si přečíst knihu, kterou v naší knihovně nemáme, ale mají ji v KKFBZ - to si můžete ověřit zde: http://katalog.kfbz.cz/ - kontaktujte nás, výpůjčku pro Vás zařídíme, knihu dovezeme a bude pro Vás připravena v naší knihovně. Služba je zdarma.

Půjčování společenských her v naší knihovně -  Ubongo, Osadníci z Katanu, QUATRO, Panic Lab, V kostce-Zvířata, Umí prase létat,  Nešťourej se v nose a další!

Můžete si zahrát u nás v knihovně nebo si hru půjčit domů!

Pro všechny obyvatele Oldřichovic je v knihovně k dispozici počítač s volně dostupným internetem.

Děkujeme všem příznivcům naší knihovny za knižní dary.

Letos máme k dispozici tři výměnné soubory z Krajské knihovny ve Zlíně. Tj. spousta knih k vypůjčení - knihy pro dospělé        i dětské čtenáře, odborná literatura! V jednom souboru máme zapůjčeny samé novinky!

Zajímá-li Vás, jaké akce pořádala knihovna (za významné podpory a pomoci OU, SDH,ČČK a přátelsky nám nakloněných občanů Oldřichovic) v roce 2014, 2015, 2016, a 2017 můžete se podívat na fotografie zde: http://vicenici.rajce.idnes.cz/

Ve středu 9.11.2016 proběhl v Krajské knihovně Františka Bartoše ve Zlíně odborný Seminář pro knihovníky okresu Zlín .

Na něm paní knihovnice Radmila Viceníková představila naši obec a knihovnu.

Zde se můžete podívat na její prezentaci: http://www.kfbz.cz/sites/default/files/souboryredakce/prezentace_knihovny_oldrichovice_pdf.pdf

Nepřehlédněte zajímavé odkazy

V sekci Zajímavé odkazy najdete přesně to, co slibuje její název. Vybrali jsme užitečné rádce pro výběr skvělé knihy přesně pro Vás „na míru“! Uspokojí ty, co hledají tip na něco čtivého (například napínavou detektivku), i ty pátrající po netradičních formátech (například mluvené slovo pro nekonečné žehlení).

Doporučte naší knihovně

Máte tip na dobrou knihu, kterou v knihovně nemáme a podle Vás by jsme mít měli? Popř. chtěli by jste, aby knihovna uspořádala nějakou novou akci? Neváhejte a řekněte nám to - buď přímo v knihovně, nebo napište email, popř. nám nechejte vzkaz v kanceláři OU. Bude-li to v našich silách, rádi Vám vyhovíme.