Aktuality - co se bude dít v knihovně

Druhou adventní sobotu a neděli, tj. 8 a 9. prosince 2018 bude v naší knihovně otevřena Výstava vánočních ozdob. V době od 16 do 19 hod. se přijďte inspirovat, vánočně naladit a vyrobit si vánoční ozdobu. Vstupné na akci je dobrovolné. Výroba ozdoby 30Kč.

ČTENÍ PRO DĚTI

Ve školním roce 2018/2019 čteme vždy v pátek a to 16.listopadu 2018 a 14.prosince 2018, od 17:00hod. Program trvá přibližně jednu hodinu. Čtení je určeno dětem předškolního věku (vhodný doprovod dospělé osoby) a dětem na prvním stupni ZŠ. Pro děti je připraveno krátké čtení, kreslení, vyrábění, mohou si v knihovně půjčit hračky, zahrát hry a prohlédnout si všechny knihy, které v knihovně máme :-).

Další termíny budou ještě upřesněny.

SILVESTROVSKÝ POCHOD 2018 pořádá a informace o něm Vám v kanceláři Obecního úřadu poskytne paní Večeřová.

Meziknihovní výpůjční služby - můžeme pro Vás půjčit knihu z Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně. Tzn. že chcete-li si přečíst knihu, kterou v naší knihovně nemáme, ale mají ji v KKFBZ - to si můžete ověřit zde: http://katalog.kfbz.cz/ - kontaktujte nás, výpůjčku pro Vás zařídíme, knihu dovezeme a bude pro Vás připravena v naší knihovně. Služba je zdarma.

Nová služba pro školáky:

Potřebujete-li obalit učebnice, nabízíme Vám naše služby. Přineste učebnice do knihovny (provozní doba od září každou středu 17:00 - 19:00hod.) nebo na obecní úřad, přiložte seznam učebnic a kontakt (email, telefon) na Vás. Učebnice Vám obalíme do obalu z PE za 10Kč/kus.

Půjčování společenských her v naší knihovně -  Ubongo, Osadníci z Katanu, QUATRO, Panic Lab, V kostce-Zvířata, Umí prase létat,  Nešťourej se v nose a další!

Můžete si zahrát u nás v knihovně nebo si hru půjčit domů!

Pro všechny obyvatele Oldřichovic je v knihovně k dispozici počítač s volně dostupným internetem.

Děkujeme všem příznivcům naší knihovny za knižní dary.

Letos máme k dispozici tři výměnné soubory z Krajské knihovny ve Zlíně. Tj. spousta knih k vypůjčení - knihy pro dospělé        i dětské čtenáře, odborná literatura! V jednom souboru máme zapůjčeny samé novinky!

Zajímá-li Vás, jaké akce pořádala knihovna (za významné podpory a pomoci OU, SDH,ČČK a přátelsky nám nakloněných občanů Oldřichovic) v roce 2014, 2015, 2016, a 2017 můžete se podívat na fotografie zde: http://vicenici.rajce.idnes.cz/

Ve středu 9.11.2016 proběhl v Krajské knihovně Františka Bartoše ve Zlíně odborný Seminář pro knihovníky okresu Zlín .

Na něm paní knihovnice Radmila Viceníková představila naši obec a knihovnu.

Zde se můžete podívat na její prezentaci: http://www.kfbz.cz/sites/default/files/souboryredakce/prezentace_knihovny_oldrichovice_pdf.pdf

Nepřehlédněte zajímavé odkazy

V sekci Zajímavé odkazy najdete přesně to, co slibuje její název. Vybrali jsme užitečné rádce pro výběr skvělé knihy přesně pro Vás „na míru“! Uspokojí ty, co hledají tip na něco čtivého (například napínavou detektivku), i ty pátrající po netradičních formátech (například mluvené slovo pro nekonečné žehlení).

Doporučte naší knihovně

Máte tip na dobrou knihu, kterou v knihovně nemáme a podle Vás by jsme mít měli? Popř. chtěli by jste, aby knihovna uspořádala nějakou novou akci? Neváhejte a řekněte nám to - buď přímo v knihovně, nebo napište email, popř. nám nechejte vzkaz v kanceláři OU. Bude-li to v našich silách, rádi Vám vyhovíme.