V neděli 16.4.2017 a 30.4.2017 bude knihovna zavřena!

Od května 2017 dojde ke změně otevírací doby knihovny. Již nebude otevřeno v neděli, ale každé pondělí od 17:00hod do 19:00hod.!!!!

V pondělí 1.5.2017 a 8.5.2017 je státní svátek - knihovna má otevřeno od 17 do 19hod.

ČTENÍ PRO DĚTI : ve školním roce - každý druhý pátek v měsíci , vždy od 17:00 do 18:00hod. Čtení je určeno  menším dětem (předškolního věku  a dětem na prvním stupni ZŠ). Pro děti je připraveno krátké čtení, kreslení, vyrábění, mohou si v knihovně půjčit hračky, zahrát hry a prohlédnout si všechny knihy, které v knihovně máme :-).

Ve školním roce 2016/2017 čteme dětem v tyto pátky:  14.října 2016, 11.listopadu 2016, 9.prosince 2016,

13.ledna 2017, 10.února 2017, 10.března 2017, 12.května 2017 a  9.června 2017.

Meziknihovní výpůjční služby - můžeme pro Vás půjčit knihu z Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně. Tzn. že chcete-li si přečíst knihu, kterou v naší knihovně nemáme, ale mají ji v KKFBZ - to si můžete ověřit zde: http://katalog.kfbz.cz/ - kontaktujte nás, výpůjčku pro Vás zařídíme, knihu dovezeme a bude pro Vás připravena v naší knihovně. Služba je zdarma.

Ve středu 9.11.2016 proběhl v Krajské knihovně Františka Bartoše ve Zlíně odborný Seminář pro knihovníky okresu Zlín .

Na něm paní knihovnice Radmila Viceníková představila naši obec a knihovnu.

Zde se můžete podívat na její prezentaci: http://www.kfbz.cz/sites/default/files/souboryredakce/prezentace_knihovny_oldrichovice_pdf.pdf

Dne 20.9.2016 byla naše knihovna oceněna titulem Knihovna roku 2016 Zlínského kraje! Více zde:www.kr-zlinsky.cz/zlinsky-kraj-ve-spolupraci-s-krajskou-knihovnou-ocenil-nejlepsi-knihovny-a-knihovniky-aktuality-13450.html

Novinka v naší knihovně - půjčování společenských her -  Ubongo, Osadníci z Katanu, QUATRO, Panic Lab, V kostce-Zvířata, Umí prase létat,  Nešťourej se v nose a další!

Můžete si zahrát u nás v knihovně nebo si hru půjčit domů!

Pro všechny obyvatele Oldřichovic je v knihovně k dispozici počítač s volně dostupným internetem.

Děkujeme nakladatelství Gasset za knižní dary.

Letos máme k dispozici tři výměnné soubory z Krajské knihovny ve Zlíně. Tj. spousta knih k vypůjčení - knihy pro dospělé        i dětské čtenáře, odborná literatura! V jednom souboru máme zapůjčeny samé novinky!

Zajímá -li Vás, jaké akce pořádala knihovna (za významné podpory a pomoci OU, SDH,ČČK a přátelsky nám nakloněných občanů Oldřichovic) v roce 2014, 2015 a 2016, můžete se podívat na fotografie zde: http://vicenici.rajce.idnes.cz/

Nepřehlédněte zajímavé odkazy

V sekci Zajímavé odkazy najdete přesně to, co slibuje její název. Vybrali jsme užitečné rádce pro výběr skvělé knihy přesně pro Vás „na míru“! Uspokojí ty, co hledají tip na něco čtivého (například napínavou detektivku), i ty pátrající po netradičních formátech (například mluvené slovo pro nekonečné žehlení).

Doporučte naší knihovně

Máte tip na dobrou knihu, kterou v knihovně nemáme a podle Vás by jsme mít měli? Popř. chtěli by jste, aby knihovna uspořádala nějakou novou akci? Neváhejte a řekněte nám to - buď přímo v knihovně, nebo napište email, popř. nám nechejte vzkaz v kanceláři OU. Bude-li to v našich silách, rádi Vám vyhovíme.