Aktuality - co se bude dít v knihovně

VÝSTAVA BETLÉMŮ 2017 - v prosinci pořádáme v prostorách naší knihovny výstavu betlémů. K vidění jsou betlémy tradiční (ze dřeva, papíru, keramiky) i netradiční - Lego, Barbie a jiné. Z Krajského muzea ve Zlíně máme zapůjčen velký betlém z kukuřičného šustí, v kterém je 50 různých postaviček.
Výstava je zajímavá pro děti. Mohou si poskládat puzzle s motivem betlému, sami přetvořit dle své fantazie dva vystavené betlémy a jsou pro ně připraveny i tematické omalovánky.
Výstava bude otevřena tři prosincové neděle, a to 3.12. (hned po Mikulášské besídce), 10.12., 17.12. a také v první a druhý svátek vánoční, tj. 25.12. a 26.12., vždy od 16 hod. do 18 hod. Vstupné je dobrovolné.
Všechny návštěvníky srdečně zveme!

MIKULÁŠSKÁ BESÍDKA - neděle 3.12.2017, od 14hodin v kulturním domě Oldřichovice budeme společně čekat na Mikuláše. Děti z hasičské přípravky si připravily krátký kulturní program - než Mikuláš přijde a přinese hodným dětem dárky :-).

Sraz dárků je u bočního vchodu kulturního domu od 13:30hod.

VÁNOČNÍ DÍLNIČKY - ve spolupráci s ČČK pořádá naše knihovna pro všechny dospělé a jejich děti v neděli 26.11.2017, od 15:30 hodin Vánoční dílničky. V klubu pro děti Pastelka si s námi budete moct, za drobný peníz (10Kč/kus),  vyrobit drobné vánoční ozdoby a dárky pro sebe nebo své blízké. Dílničky budou otevřeny do 17 hod.
Od 17 hodin začíná před klubem krátký kulturní pořad - Rozsvícení vánočního stromu.

ČTENÍ PRO DĚTI : ve školním roce 2017/2018 - každý druhý pátek v měsíci , tj. 13.října, 10.listopadu, 8.prosince, 12.ledna, 9.února, 9.března, 13.dubna, 11.května, 8.června.

Začínáme číst vždy od 17:00hod. Program trvá přibližně jednu hodinu. Čtení je určeno dětem předškolního věku (vhodný doprovod dospělé osoby) a dětem na prvním stupni ZŠ. Pro děti je připraveno krátké čtení, kreslení, vyrábění, mohou si v knihovně půjčit hračky, zahrát hry a prohlédnout si všechny knihy, které v knihovně máme :-).

Meziknihovní výpůjční služby - můžeme pro Vás půjčit knihu z Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně. Tzn. že chcete-li si přečíst knihu, kterou v naší knihovně nemáme, ale mají ji v KKFBZ - to si můžete ověřit zde: http://katalog.kfbz.cz/ - kontaktujte nás, výpůjčku pro Vás zařídíme, knihu dovezeme a bude pro Vás připravena v naší knihovně. Služba je zdarma.

Půjčování společenských her v naší knihovně -  Ubongo, Osadníci z Katanu, QUATRO, Panic Lab, V kostce-Zvířata, Umí prase létat,  Nešťourej se v nose a další!

Můžete si zahrát u nás v knihovně nebo si hru půjčit domů!

Pro všechny obyvatele Oldřichovic je v knihovně k dispozici počítač s volně dostupným internetem.

Děkujeme nakladatelství Gasset za knižní dary.

Letos máme k dispozici tři výměnné soubory z Krajské knihovny ve Zlíně. Tj. spousta knih k vypůjčení - knihy pro dospělé        i dětské čtenáře, odborná literatura! V jednom souboru máme zapůjčeny samé novinky!

Zajímá-li Vás, jaké akce pořádala knihovna (za významné podpory a pomoci OU, SDH,ČČK a přátelsky nám nakloněných občanů Oldřichovic) v roce 2014, 2015, 2016, a 2017 můžete se podívat na fotografie zde: http://vicenici.rajce.idnes.cz/

Ve středu 9.11.2016 proběhl v Krajské knihovně Františka Bartoše ve Zlíně odborný Seminář pro knihovníky okresu Zlín .

Na něm paní knihovnice Radmila Viceníková představila naši obec a knihovnu.

Zde se můžete podívat na její prezentaci: http://www.kfbz.cz/sites/default/files/souboryredakce/prezentace_knihovny_oldrichovice_pdf.pdf

Nepřehlédněte zajímavé odkazy

V sekci Zajímavé odkazy najdete přesně to, co slibuje její název. Vybrali jsme užitečné rádce pro výběr skvělé knihy přesně pro Vás „na míru“! Uspokojí ty, co hledají tip na něco čtivého (například napínavou detektivku), i ty pátrající po netradičních formátech (například mluvené slovo pro nekonečné žehlení).

Doporučte naší knihovně

Máte tip na dobrou knihu, kterou v knihovně nemáme a podle Vás by jsme mít měli? Popř. chtěli by jste, aby knihovna uspořádala nějakou novou akci? Neváhejte a řekněte nám to - buď přímo v knihovně, nebo napište email, popř. nám nechejte vzkaz v kanceláři OU. Bude-li to v našich silách, rádi Vám vyhovíme.